Spotkanie opłatkowe na ORP „Błyskawica”

W dniu 14 grudnia o godz. 8.00 na pokładzie rufowym ORP „Błyskawica” zebrała się załoga okrętu, członkowie Towarzystwa Przyjaciół Okrętu-Muzeum „Błyskawica” oraz zaproszeni goście.

Po podniesieniu bandery – zgodnie z ceremoniałem morskim – wszyscy udali się do „Salonu kaprów” gdzie miało miejsce tradycyjne spotkanie opłatkowe. Najpierw zabrał głos dowódca okrętu kmdr por. Walter
Jarosz, który podziękował załodze za trud i wysiłek włożony w jak najlepsze wypełnianie obowiązków służbowych w mijającym roku oraz złożył najlepsze życzenia świąteczne i noworoczne.

Z życzeniami świątecznymi wystąpił również poprzedni dowódca niszczyciela, a zarazem wiceprezes Zarządu Towarzystwa Jerzy Łubkowski oraz prezes Zarządu Zbigniew Wojciechowski. Ten ostatni życzył wszystkim członkom Towarzystwa zdrowych i spokojnych świąt oraz szczęśliwego 2019 roku oraz zapewnił, że tak jak dotychczas, stowarzyszenie nadal będzie wspierało utrzymanie i promowało historyczny okręt.

Po słowach Ewangelii i modlitwie kapelana ks. kpt. mar. Artura Samsela śpiewano kolędy oraz łamano się opłatkami składając sobie życzenia. Degustacja potraw świątecznych zamknęła to radosne spotkanie.